Епископ Антоније служио бденије на навечерје прве недеље Великог поста – Недеље Православља

У суботу 24. фебруара 2018. године, на навечерје прве недеље Великог поста – Недеље Православља, Његово Преосвештенство Епископ моравички г. Антоније је началствовао бденијем у храму Светих апостола Петра и Павла на Подворју СПЦ у Москви. Преосвећеном Владици је саслуживало братство Петропавловског храма.

По прочитаном светом Јеванђељу, Епископ Антоније је помазао вернике освећеним уљем, честитавши им сутрашњи велики празник, успомену на победу православног учења о поштовању светих икона.

Извор: Сајт Подворја СПЦ у Москви

* * *

Текст на русском языке:

В канун Недели Торжества Православия Епископ Антоний совершил всенощное бдение на Сербском подворье в Москве

24 февраля 2018 года, в канун Недели 1-й Великого поста, Торжества Православия, Епископ моравичский Антоний совершил всенощное бдение в храме святих апостолов Петра и Павла у Яузских ворот на Сербском подворье в Москве.

Преосвященному владыке сослужили клирики Петропавловского храма: архимандрит Александр (Котов), протоиерей Димитрий Калашников, иерей Олег Вышинский и диакон Владислав Соколов.

После чтения Святого Евангелия, владыка Антоний совершил помазание верующих освященным елеем.

В завершении богослужения, владыка поздравил прихожан с наступающим воскресным днем и преподал свое архипастырское благословение.

 

Подели вест:

About Администратор

Related Posts