У другу недељу Великог поста Епископ Антоније служио свету Литургију на Подворју СПЦ у Москви

У другу недељу Велике четрдесетнице, 04. марта 2018. године, када наша Црква слави успомену на Светог Григорија Паламу, Његово Преосвештенство Епископ моравички Антоније, викар Патријарха српског, служио је свету архијерејску Литургију Светог Василија Великог у храму Светих апостола Петра и Павла на Подворју СПЦ у Москви.

Његовом Преосвештенству је саслуживало братство овог храма.

После одслужене Литургије, Владика Антоније се обратио окупљеним верницима, честитавши им данашњи празник, указујући на значај поста у животима православних хришћана.

Извор: Сајт Подворја СПЦ у Москви

* * *

Текст на русском языке:

04 марта 2018 года, во вторую неделю Великого поста епископ Моравичский Антоний совершил Божественную литургию в храме Свв. Апп. Петра и Павла у Яузских ворот

04 марта 2018 года, во вторую неделю Великого поста – Неделю святителя Григория Паламы, епископ Моравичский Антоний совершил Божественную Литургию святителя Василия Великого в храме Свв. Апп. Петра и Павла у Яузских ворот (Подворье Сербской Православной Церви в Москве).

Его Преосвященству сослужили: архимандрит Александр (Котов), иерей Олег Вышинский и диакон Владислав Соколов.

После богослужения, Его Преосвященство обратился к собравшимся с архипастырским словом, в котором поздравил всех с праздником святителя Григория Паламы.

Подели вест:

About Администратор

Related Posts